Cenk Tosun, Grupta Fransa’yı Favori Olarak Gördüğünü Açıkladı

Türkiye-Moldova mücadelesinde 2 golle takımına katkı veren Cenk Tosun, ‘Her şey olabilir grupta ama ben Fransa’yı favori görüyorum. İnşallah böyle oynarsak ikinci olarak çıkmayı umut ediyoruz.’ dedi.

A Milli Takım, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na giden yolda ikinci galibiyetini Moldova karşısında aldı. H grubundaki rakibini 4-0 ile geçerek grupta puanını 6’ya çıkaran milliler, grupta iddialı bir konuma yükseldi. Eskişehir Yeni Stadında oynanan maçın sonunda açıklamalarda bulunan takımın başarılı golcülerinden Cenk Tosun, gruptaki durumu değerlendirdi.

“GOL YEMEDEN BİTİRMEMİZ GÜZEL OLDU”

Favorinin Fransa olduğunu ifade eden Tosun, “2 maçı gol yemeden bitirmemiz bizim için çok güzel oldu. 6 puan almamız bizim için iyi bir başlangıç. Hazirandaki maçlara daha moralli gideceğiz. Takım arkadaşlarımı kutlamak istiyorum. Burak ağabeyle iyi anlaşıyoruz. Bir forvetin diğer bir forvetle birlikte oynaması bizim işlerimizi kolaylaştırıyor sahada. İlk maçta ben ona asist yaptım. Bu maçta o bana asist yaptı.” dedi.

“FRANSA’YI FAVORİ OLARAK GÖRÜYORUM”

Cenk, “Bir forvet için gol atmak güzel bir şey ama galibiyet gollerden daha önemliydi. Fransa Dünya Şampiyonu bir takım. Her şey olabilir grupta ama ben Fransa’yı favori görüyorum. İnşallah böyle oynarsak ikinci olarak çıkmayı umut ediyoruz. Genç arkadaşlarımız var ama onların yanında tecrübeli arkadaşlarımız var. Bize çok faydalı oldular” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir