“Fener Ol” Kampanyasına Fenerbahçeli Sporculardan 10 milyon TL

Fenerbahçe Kulübü’nün, ‘Fener Ol’ kampanyasına Fenerbahçeli sporculardan da destek geldi. Özellikle futbol takımından Volkan Demirel ve kaptanların başı çektiği yerli isimler 5 milyon TL bağışlarken diğer branşlarla bu rakam 10 milyonu bulacak.

Ekonomik bağımsızlık parolasıyla önceki gün başlatılan Fener Ol kampanyasına Fenerbahçeli sporcular da kayıtsız kalmadı. İlk etapta futbol takımının kaptanları Volkan Demirel, Mehmet Topal ve Hasan Ali Kaldırım, takım arkadaşlarıyla bir toplantı yaptı ve ortak bir rakam belirledi. İlk etapta yerli futbolcular 5 milyon TL’lik bağış yapma kararı aldı. Takımın genç oyuncuları ise maaşlarından yüzde 10 ile yüzde 20’lik bir kesinti yapıp ‘Fener Ol’a destek verecek. Nabil Dirar’ın yabancı futbolcularla ilgili görüşmeleri yürüttüğü ve kampanyaya katılacağı öğrenildi. Fenerbahçe Beko’da da kapan Melih Mahmutoğlu liderliğinde görüşmeler olduğu, kadın ve erkek voleybol takımlarıyla diğer branşlardan gelecek katkıyla toplam bağış rakamının 10 milyon TL’yi aşması bekleniyor.

DESTEK ÇIĞ GİBİ

‘FENER OL’ kampanyası büyük ilgi gördü. Gazetemiz baskıya girdiği sırada yapılan katkı, 12 milyon TL düzeyindeydi. UEFA ile yapılan FFP anlaşması gereği 31 Mayıs’a kadar yaklaşık 400 milyon TL açığı kapatmak gereken Fenerbahçe, kampanyayı 1 yıl sürdürmeyi planlıyor. Yönetici Metin Sipahioğlu, “Kampanyayı küçümsemeye çalışanlar, en büyük cevabı büyük Fenerbahçe taraftarından alıyor. Gelinen nokta hedefler için çok umut verici” dedi.

Fenerbahçe Taraftarından Ekrem İmamoğlu Tezahüratı

Emre Mor'a Hırsız Şoku!Emre Mor’a Hırsız Şoku!

Emre Kınay, Fenerbahçe Maçında Kiss Cam'e YakalandıEmre Kınay, Fenerbahçe Maçında Kiss Cam’e Yakalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir