Fırat Aydınus’un Maaşı da Kesildi

Evkur Yeni Malatyaspor – Medipol Başakşehir maçında yardımcısına küfür ettiği için 30 gün hak mahrumiyeti alan Fırat Aydınus’a bir şok daha… Federasyon Başkanı Hüsnü Güreli’nin talimatıyla Aydınus’un 30 günlük maaşı da kesildi. Aydınus ayda 17 bin TL maaş alıyordu.

Yardımcısına hakaretten 30 gün hak mahrumiyeti cezası alan Fırat Aydınus’un 17 bin TL’lik aylığı kesildi.

EY Malatya-M. Başakşehir maçında yardımcısına küfreden ve PFDK’dan 30 gün hak mahrumiyeti cezası alan Fırat Aydınus’a yeni faturalar çıkıyor. Aydınus ceza sonrası önce üç günlük eğitim seminerine davet edilmedi. Daha sonra Federasyon Başkanı Hüsnü Güreli’nin talimatıyla 30 günlük maaşı da kesildi. Aynı zamanda hukukçu olan Güreli, 30 gün hak mahrumiyeti cezası alan birinin eğitime katılmamasını ve bu süre zarfında maaş da alamayacağını ilgili birimlere bildirdi. Aydınus ayda 17 bin TL maaş alıyordu.

KAYDI ŞİMDİLİK 77 BİN TL

Türkiye Gazetesi’nde yer alan habere göre; Ayrıca Aydınus’un en az 4 maç, 4 de VAR görevi alamayacağını düşünecek olursak 60 bin TL de buradan bir kaybı söz konusu. Eğer ceza 30 günde kalırsa Aydınus’un bu olay sonrasındaki en az kaybı toplam 77 bin TL. Bu arada Süper Lig hakemleri hafta sonuna kadar, bir gün kural, iki gün de VAR eğitimi aldı. Jaap Uilenberg, Oğuz Sarvan ve FIFA VAR Eğitimcisi Danny Makkelie kapsamlı bir eğitim programı uyguladı.

DÜĞÜNDE BULUŞTULAR

Gözlemcilere verilen seminerden sonra dün de TFF 1. Lig hakemleri eğitime alındı. Öte yandan MHK çalışanlarından Berkay Yazıcı’nın düğününde eski MHK Başkanı Yusuf Namoğlu ve yeni MHK Başkanı Sabri Çelik aynı masayı paylaştı. Düğünde eski ve yeni MHK üyelerinin yanısırsa çok sayıda da Süper Lig hakemi yer aldı. MHK Başkanı Sabri Çelik’in Namoğlu’nu kapıya kadar uğurlaması da dikkat çekti.

PFDK, Yardımcısına Küfür Eden Hakem Fırat Aydınus’a 30 Gün Hak Mahrumiyeti Cezası Verdi

Fırat Aydınus'un 1 Ay Ceza Alması Kariyerini KurtardıFırat Aydınus’un 1 Ay Ceza Alması Kariyerini Kurtardı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir